Pardus bitmedi, Çalıştayı bekleyin

Pardus bitmedi, Çalıştayı bekleyin

Bi geliştirci bir yazı geçiyor, yazı boş, okusanız bi bok anlamazsınız, zaten hep bildiğimiz şeyler. Yalnız bir yeri önemli pardus 2011 sürümüne son verdik diyor. Bizim okumayı bilmeyen camia da alıyor bunu sürümün ne olduğunu bilmiyor olsalar gerek pardus bitti diye asparagaz haber yapıyorlar.

Yahu adam size pardus bitti dememiş ki, 2011 sürümüne son verdik demiş ama siz gidiyorsunuz bu kelimeden pardus kişisel sürümü artık sona erdi anlamı çıkartıyorsunuz 🙂 Hayır sanki hayatlarında hiç bir sürüme son verilmemiş gibi davranıyorlar. 2011 çıkınca 2009 sürümüne son verilir, 2009 sürümünün de çıkması için 2007 sürümünün sona ermesi gerekir. İşler böyle ilerler yani.

Ama ben tüm suçu camiada bulmuyorum, geliştiricinin de suçu var. Zaten her şeyi anlamaya müsait bir topluluğa sen pardus 2011 bitti nasıl dersin ya. Açıklama yapsana biraz daha. Örneğin şöyle bir cümle kursana “yeterli sayıda geliştiricimiz olmamasından ve işlerin karışık oluşundan dolayı pardus 2011 sürümünü devam ettiremiyoruz, güncellemeler yapamıyoruz, ee biz de düşündük arkadaşlarla, baktık ki zaten biz bu sürüme fiili olarak son vermişiz, dedik ki bir de resmi olarak son verelim. Yani sonuç olarak çalıtaydan sonra çıkacak karar pardus devam kararı alınırsa devam kararını 2011 değil 2012 sürümüne uygulayacağız”

Olay çok trajikomik arkadaşlar, okuduğunu anlamayan bir topluluk, yazdığını bilmeyen bir geliştirici, ooof of. Hani çok acı çeken hastalar vardır ya, artık ölmesi daha iyi kararını alırsınız, en azından acılarından kurtulur, zaten ölecek, şimdi ölsün dersiniz. Öyle işte anlayana..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s