Yazık ki Ne Yazık Kılıçdaroğluna

Yazık ki Ne Yazık Kılıçdaroğluna

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’nun Erzurum’da yaptığı konuşmayı değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Kıbrıs’taki askerlerimiz işgalci değildir. Uluslararası anlaşmalara dayanarak orada görev yapıyorlar. Bir başbakanın, bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının önünde, orada bizim ordumuzun işgalci olduğu söyleniyor da, eğer Başbakan ‘Hayır biz uluslararası anlaşmalardan kaynaklanarak oraya müdahale ettik’ diyemiyor ise bu o Başbakanın acizliğini gösterir.“

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye “işgalci” benzetmesinde bulunan Yunanistan Başbakanı Papandreu’ya gerekli cevabı verdiğini belirterek, “Kıbrıs konusu üzerinde Yunan tezinin bir ifadesidir. Sayın Başbakan gerekli cesaretle cevabını vermiştir” dedi.

Şimdi CHP’nin malesef hiç bozulmayan bir geleneği var, sürekli eleştirmek. Bu iş Sayın Baykal’dan beri böyleydi, Kılıçdaroğlu da bu geleneği devam ettirdi. Peki ama sormak istiyorum ben neden? Neden dürüst davranılmıyor? Neden muhalefetten böylesine farklı sesler geliyor? Tamam Sayın Bahçeli de gereksiz yere çoğu zaman hükümeti eleştirmiştir ancak böylesine ortada olan bir cesaretlilik karşısında Bahçeli bile bunu çarpıtmaya cesaret edememişken Kılışdaroğlu bu milleti salak mı sanıyor da böylesine bir durumu şeyinden anlıyor?

MHP böyle davranmaya devam ederse, bir sağcı olarak solcu CHP le daha fazla iş birliği içinde olmazsa ve doğruları konuşup eleştirilecek yerleri de eleştirirse ve en önemlisi de CHP nin tam tersine sorunlara çözüm önerileriyle gelirse, haa bir de genel başkan artık kendini daha fazla yormayıp da yerini daha dinamik, konuşmasını bilen birilerine bırakırsa milletin gözünde olan imajı yenilenir ve barajdan da kurtulur. Hatta oylarını bile yükseltebilir..

CHP de böyle devam etsin, umut yok !

Yazık ki Ne Yazık Kılıçdaroğluna” üzerine bir yorum

  1. Sapına kadar haklısın kardeşim.. Ağzına sağlık, bu halk gerçekten senden farklı düşünmüyor. Ama muhalefet bu durumu göremeyecek kadar kör, artık pirim vermiyoruz böyle şeylere bununda farkında değiller.. Sonuç? hakettikleri yerdeler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s