Kim Lan Bu Kemalistler

Kim Lan Bu Kemalistler

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu ülkeyi devralan ve kendilerinin Atatürk’ü çok iyi anladıklarını sanıp  da bundan pirim elde eden gerizekalılar topluluğu. Evet, aklınıza gelen parti CHP. Bunlar Kemalistim diyor. ulan kim yaptı seni kemalist. Bunlar iktidara geldiklerinden beri ülkeyi gıdım ileri götürememiş, her defasında Atatürkün adını kullanıp da ülkenin başında olması gerekenler kendileriymiş gibi davranarak halkı kandıran, halkı kandıramadıkları zamanda da halkın getirmiş olduğu iktidarı askerin içindeki hainlerle anlaşarak deviren, koltuk sevdalısı (bknz: önder sav), zengin züppeler topluluğudurlar. Kendilerini elit sanan bu insanlar laiklik kavramını son derece götlerinden anlamışlar ve din düşmanlıklarını da bu şekilde laiklik teriminin altına saklanarak göstermişlerdir. Özgürlüklerden asla yana olmayan bu grup sözde solcudur ki solun geleneklerine tamamen zıt gittikleri için de sosyalist enternasyonellerden atılmışlardır. Ama halk çözmüştür bunların din düşmanı olduğunu, başlarının pornocu, yeni gelen başlarının da dini kullandığını. evet çok suçladıkları akp nin tersine dini kullanan onlardır. ne diyor yeni baş “ramazanda sakın ola camileri boş bırakmayın akp liere kaptırmayın, içkiden bu ay bari uzak durun” diyor.

Bu sözde laikler herşeyi kendilerinin bildiklerini, Atatürk yaşasaydı kendileriyle gurur duyacağını sanarak mı yaşarlar yoksa milleti mi öyle sandırırlar bilinmez kendilerini elit olarak, batılı olarak tanımlarlar. Doğuyu hiç sevmezler, ordaki insana pislik gözüyle bakarlar, onlar için istanbul, izmir, antalya vardır gerisi yalandır.

onlar ki beyaz türkün ta kendisidir. yıllarca entellektüel kesilmişlerdir bu memleketin başına Anadoludan habersiz. Kokteylerden, villalardan dışarı çıkmayan bu başlar Anadoluya çareler aramışlardır güyya Anadoluyu gezmeyerek. Ama bilmektedirler ki şimdi siyah türkler aldı eline iktidarı. Bundan sonra can çekişlerini göreceğiz. bir devrin yıkılışını, dönüşümü, özgürlüğü, batılılaşmayı, asıl kemalizmi, halkçılığı, kardeşliği, sosyal devleti göreceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s